Bismil Belediyesi kaldırımların işgaline dönük yoğun bir çalışma başlattı. Kaldırım işgaline karşı bir yandan İlçedeki kıraathane ve kahve sahipleriyle toplantılar gerçekleştiren Bismil Belediyesi Eşbaşkanı Mizgin Ekin ve Güven Tanrıkulu, ilçedeki esnafları gezerek vatandaşların ve özellikle kadınların kaldırımlarda daha rahat yürüyebilmeleri için kaldırımların işgal edilmemesini istedi. 

Diyarbakır’da zorunlu kesinti olacak! Sular ne zaman, saat kaçta gelecek? Diyarbakır’da zorunlu kesinti olacak! Sular ne zaman, saat kaçta gelecek?

Kaldırım işgali ile birlikte engelli, kadın ve ilçede yaşayan tüm vatandaşların mağduriyetlerine sebebiyet verildiğini belirten Eşbaşkanları, kaldırımlara bırakılan eşyalar, sandalyeler yaya geçişini engelleyerek, kadınlarımız, engellilerimiz yani toplumun her kesini etkilediği gibi ilçede kötü bir görünüme de sebebiyet verdiğini belirtildi. Her kesin bu konuda hassasiyet göstermesini isteyen Eşbaşkanları kaldırım işgaline asla müsaade etmeyecekleri konusunda uyarılarda bulundu.

Kaynak: Bülten