Kulp Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası arasında 2024-2025-2026 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesi için imzalar atıldı. Kulp Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleşen törene Belediye Eş Başkanları Fatma AY ile Murat İPEK, Disk Genel İş Sendikası Başkanı Kamuran TAŞ, Sendika Mali Şube Mali Sekreteri Ahmet AKAY ile Kulp Belediyesi kamu işçileri katıldı.

Diyarbakır Büyükşehir’den kentsel dönüşüm ve On Gözlü Köprü açıklaması! Diyarbakır Büyükşehir’den kentsel dönüşüm ve On Gözlü Köprü açıklaması!

YÜZDE 40 ORANINDA ZAM YAPILDI
Kulp Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinde yevmiye ve paraya taalluk eden tüm parasal maddelere yüzde 40 zam yapıldı. İşçilerin yevmiyeleri arasındaki açılan makas düşük yevmiyeli işçilerin yevmiyelerine ek zam yapılarak kapandı. Ayrıca sendika, ikramiyeleri 23 günden 30 güne çıkartıldı.

BELEDİYEDEN ZAM AÇIKLAMASI
Kulp Belediyesi Eş Başkanları Fatma AY ile Murat İPEK “ Kamu İşçilerimizin enflasyona karşı mağduriyet yaşadıklarını tespit ettikten sonra imzaladığımız ek protokolle bu mağduriyeti ortadan kaldırdık. Enflasyonun emekçilerimizin alın terini gölgelemesine, mağduriyet yaşatmasına elbette ki razı olamazdık. Kendi bütçemize göre emekçilerimize en yüksek zammı uyguladık. Her zaman emekçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kulp Belediyesi’nde çalışan kamu emekçileri imzalanan toplu iş sözleşmesinin büyük bir memnuniyet verdiğini dile getirerek Kulp Belediye yönetimine teşekkür ettiklerini belirtti.  

Kaynak: Bülten