Dicle Üniversitesi 6 adet 'Hayvan Bakıcısı (Çoban) alımı gerçekleştirecek. Çoban alımını ilana çıkaran üniversite şartları uyan adaylar arasında noter huzurunda kura çekimi yapacak. Alım ile ilgili şartlar haberimizde.

6 AYLIK TECRÜBE ŞARTI 

Dicle Üniversitesi 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla sürekli işçi statüsünde 6 adet 'Hayvan Bakıcısı (Çoban) alımı ilana çıktı. Başvuracak adaylarda "Sürü Yönetimi Çobanlık Sertifikası'' ile büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvanların bakımı ve bulundukları ortamların bakımı temizliği konusunda en az 6 aylık tecrübeli olması isteniyor. İŞKUR tarafından bildirilen başvurular arasından noter huzurunda çekilecek kura sonucunda belirlenecek. 

İSTİHDAM EDİLECEK KİŞİLER KURAYLA BELİRLENECEK   

İstihdam edilecek kadro sayısının dört katı kadar aday (6), İŞKUR tarafından bildirilen başvurular arasından noter huzurunda çekilecek kura sonucunda belirlenecek. Ayrıca kura ile aynı sayıda kişi de yedek aday olarak tespit edilecek.  

2 AY DENEME SÜRESİ  

Alınacak kişiler için deneme süresi 2 ay olup (60 gün), deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süresi beklenmeksizin tazminatsız feshedileceği belirtildi.  

KURA ÇEKİMİ 31 OCAK’TA  

Diyarbakır’ın kuş cenneti daha da renklendi Diyarbakır’ın kuş cenneti daha da renklendi

Alımın kura çekimi ise, 31 Ocak Çarşamba günü Dicle Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılacak.

Haber: Remziye ÇELİK

Editör: Remziye Çelik