Büyükşehir belediyesi tarafından “Uyanış Gençlik 2. Tenis Turnuvası” mottosuyla yapılan turnuvada sporcular yeteneklerini sergiliyor. “8-10”, “10-12”, “12-14” ve “14-18” yaşları olmak üzere 4 kategoride mücadele ediln turnuva, ara tatilin birimine kadar devam edecek.

Amedspor başkanı: Güzel düşünelim, güzel olacak Amedspor başkanı: Güzel düşünelim, güzel olacak

MÜSABAKALARA YOĞUN İLGİ
Gençler ve çocuklar, Kayapınar ilçesinde bulunan 75 Kapalı Kortlarda oynanan tenis müsabakalarına yoğun ilgi gösteriyor. Aileler de çocuklarını yalnız bırakmayarak saha kenarında sporcuları alkışlarla destekliyor. Sporcular, turnuvada “8-10”, “10-12”, “12-14” ve “14-18” yaşları olmak üzere 4 kategoride mücadele ediyor. Heyecan ve kıyasıya mücadelenin verildiği müsabaka maçları ara tatilin birimine kadar devam edecek. Turnuvada dereceye giren sporculara çeşitli hediyeler verilecek.

KEYİF DOLU TURNUVA
Sporculardan Dilşah Özer, etkinliğin keyif dolu geçtiğini belirterek şöyle konuştu: “Hocalarım sayesinde turnuvaya katıldım. Zaten 5 yıldır tenis oynuyordum. Buraya katılmak hem eğlenmemi hem de bu sporda kendimi geliştirmemi sağladı. Emek veren herkese teşekkür ederim.”

Sporculardan Ela Azık ise, rakiplerini yenerek dereceye girmek istediğini söyledi. Azık, “Bu maçı kazandığım için gurur duyuyorum. Bu tarz turnuvaların devam etmesini istiyorum.” şeklinde konuştu.

Haber: Ejde Ediz IŞIK