Silvan’da Suriye uyruklu Rabia ve Malik Hüsso çifti ile akrabaları olan Zekeriya Abdullah’ın, Süleyman D.’ye tuzak kurup telefon, para ve kimliğini gasp ettikten sonra kemikleri kırılacak şekilde öldüresiye dövdükleri gerekçesiyle haklarında açılan davaya Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Mahkeme, kadını taciz ettiği iddia edilen Süleyman D. hakkında delil yetersizliğinden beraat kararı verriken, zanlı Hüsso’yu ise 27 yıl 2 ay hapisle cezalandırdı.

KEMİKLERİ KIRILANA KADAR DÖVÜLÜP, KAMERAYA ALINDI
Savcı mütalaasında, Rabia Hüsso’nun kocası Malik ile işbirliği yaparak Süleyman D.’yi telefonla arayıp buluşma yerine çağırdığını, kadının aradığı adama, kocasının Antalya’ya çalışmaya gittiğini, bu nedenle kendisiyle görüşmek istediğini belirtmesi üzerine Süleyman D.’nin kendisine ait özel araçla buluşma yerine gittiğini belirtti. Rabia’nın araca bindiği sırada arka kapıdan eşi Malik’de araca binerek "Bizim biraz eşyamız var, onu da gidip alabilir miyiz" teklifinde bulunduğu, adamın da kabul etmesi üzerine Malik’in yolda akrabası olan Zekeriya Abdullah’ı da arayıp kendileriyle gelmesini istediği bildirildi.

Urfa ve Diyarbakır da var! 39 kişi tutuklandı Urfa ve Diyarbakır da var! 39 kişi tutuklandı

Silvan’ın Karamusa Köyüne geldiklerinde aracı durduran Malik’in, Zekeriya ile birlikte Süleyman D.’yi araçtan indirip ellerini arkadan bağlayıp feci şekilde dövdüklerini belirten savcı, 59 yaşındaki adamın öldüresiye dövüldükten sonra Malik Hüsso’nun cinsel organını çıkarıp Süleyman D.’ye öptürüp oral seks yapmaya zorladığı, ardından bu görüntülerini cep telefonuyla kayda aldığı ifade edildi.

MAHKEME ÜÇ ZANLIYA DA CEZA YAĞDIRDI
Mahkeme, kadını taciz ettiği iddia edilen Süleyman D. hakkında delil yetersizliğinden beraat kararı verdi. Malik Hüsso nitelikli yağmadan 11 yıl, kasten yaralamadan 1 yıl 2 ay, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmaktan 4 yıl, oral seks yaptırdığı için cinsel saldırı suçundan 9 yıl, bunu cep telefonuyla kayda aldığı için özel yaşamın gizliliğini ihlal suçundan 2 yıl olmak üzere toplam 27 yıl 2 ay hapisle cezalandırıldı.

Eşi Rabia Hüsso ise yağmadan 11 yıl, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmaktan 4 yıl, kasten yaralamadan 1 yıl 2 ay olmak üzere 16 yıl 2 ay hapisle cezalandırıldı. Sanık Zekeriya Abdullah ise yağmadan 11 yıl hapisle cezalandırıldı. Suç tarihinde 18 yaşından küçük olduğu için cezası 6 yıla düşürüldü. Mahkeme, karar kesinleşinceye kadar sanıklar hakkında yurtdışına çıkış yasağı ve adli kontrol kararı uygulanmasına, bunu ihlal ettikleri taktirde tutuklanacaklarına oy birliğiyle karar verdi.

Kaynak: Sözcü