Merkez Yenişehir ilçesinde Ekim 2016’da yıkılan 56 yıllık Atatürk Stadyumu’nun yerine yapılan ve çalışmaları tamamlanarak yaklaşık iki hafta önce vatandaşların hizmetine açılan kentin ilk Millet Bahçesi’nde; Millet Kıraathanesi, Zemin Artı Otopark, Sıfır Atık Geri Dönüşüm Parkı, Oyun ve Eğlence Alanları, Bisiklet ve Koşu Parkuru ile süs havuzu bulunuyor.

ÇOCUKLARA YENİ HAVUZ

Yenişehir ilçesinde yaklaşık iki haftadır açılan ve kent halkı tarafından beğenilerek güzel vakit geçirilen Millet Bahçesi'ndeki süs havuzu ise çocukların hem serinleyeceği hem de eğleneceği yeni bir adres oldu.

SOĞUK HAVAYA RAĞMEN YÜZDÜLER

Bugüne kadar Sur ilçesinde bulunan Anzele Parkı içindeki süs havuzunu tıklım tıklım doldurarak burada serinleyen çocuklar, havaların soğuk olmasına rağmen Millet Bahçesi’ndeki havuzda yüzüp keyfini çıkarıyor.

ARTIK HER YAZ BURAYA GELECEĞİZ

İzmir’de Diyarbakır’ın tescilli lezzeti ikram edildi İzmir’de Diyarbakır’ın tescilli lezzeti ikram edildi

Millet Bahçesi’ndeki havuzda yüzen çocuklar," Biz her yaz genellikle Sur'daki Anzele Parkı içinde bulunan havuza girip orada serinliyorduk. Artık yeni yerimiz burası.  Bahçedeki bu havuz da çok güzel, çok eğleniyoruz. Hava biraz soğuk, ama olsun, suda yüzmek çok güzel. Burası artık bizim yeni yüzme mekanımız. Artık her yaz buraya geleceğiz çünkü evlerimize daha yakın" diyerek sevinçlerini dile getirdiler.

Haber: Orhan YALÇIN