Diyarbakır'ın 46 derece sıcağında ne klima ne de havalandırmanın olmadığı yeni yapılan Bağıvar Aile Sağlık Merkezinde vatandaşlar sıralarının gelmesini bekliyor. Vatandaşlardan edinilen bilgilere göre, mesai saatleri içerisinde doktorlar istedikleri zaman Aile Sağlık Merkezinden çıkıyor, mesai başlamasına rağmen geç geliyor olması tepki çekti. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar ile doktorlar ile karşı karşıya geliyorlar. 

Diyarbakır’da aşure ikramı yapılacak! İşte dağıtılacak yerler Diyarbakır’da aşure ikramı yapılacak! İşte dağıtılacak yerler

"SİSTEM YOK DEYİP BİZİ MUAYENE ETMİYORLAR”
Uzun zamandır devam eden bu soruna bir vatandaş şu ifadelerle sitem etti: "Yaşlı hastamız var, bu sıcaklarda saatlerce bekliyoruz. Bazen bir doktor bazen de iki doktor geliyor. Oysa burada dört doktor var. Gelen doktorlar da bazı günler mesaiden sonra bazı günler de ise mesaiden önce sağlık ocağını terk ediyorlar. Saat 16:00'da geliyoruz, "sistem yok" deyip, bizi muayene etmiyorlar. Özellikle de kadın doktorlar bunu çok yapıyor. Bu sorun uzun zamandır devam ediyor. Vatandaş olarak mağdur oluyoruz. Yetkililerden yardım bekliyoruz. Geriye dönük kamera kayıtlarına baksalar her şeyi görürler."

Kaynak: Haber Merkezi