Konuyla ilgili konuşan Diyarbakır Memur Sen Başkanı Ramazan Tekdemir, okullar arası gerçekleştirdikleri turnuvanın Gazze temalı olması, Gazze'de yaşanan acının unutulmaması, her alanda yaşanan soykırımın duyurulması açısından önemli olduğunu belirtti. Memur Sen olarak farklı etkinlikler gerçekleştirdiklerini ve bu etkinliklerin ana temasının Gazze'deki masumların yaşadıkları acılar olduğunu belirten Tekdemir tüm katılımcılara başarılar diledi.

Genç Memur Sen Başkanı Ercan Dervişoğlu ise okullar arası gerçekleştirdikleri turnuvanın öğrencilerin birbirlerini tanımaları, kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi açısından önemli olduğunu, Filistin'in haklı davasını gündemde tutmak ve bu konuda farkındalık oluşturmak adına düzenlenen turnuvanın önemine dikkat çekti.

Borç ödemeyen iller sıralaması belli oldu! Diyarbakır hepsini solladı Borç ödemeyen iller sıralaması belli oldu! Diyarbakır hepsini solladı

Her platformda Gazze'de yaşanan zulmü ve soykırımı haykırarak Filistinli kardeşlerimiz ile dayanışmamıza devam edeceğini belirten Dervişoğlu, iki hafta sürecek turnuvanın ortaokul ve lise düzeyinde elliden fazla okulun yarıştığını belirtti. Turnuva sonrası dereceye girecek öğrencilere çeşitli ödüllerin verileceğini belirten Dervişoğlu tüm takımlara başarılar diledi.

Ayrıca turnuvada öğrenciler Selahaddin Eyyubi ve Ebu Ubeyde brandaları açtı.

Kaynak: Haber Merkezi