Kurban Bayramı’na saatler kala bayram vatandaşların bayram öncesi alışveriş telaşı sardı. Diyarbakır’da da sıcak havaya rağmen bayram alışverişi yapmak isteyen vatandaşların uğrak yerlerinden olan çarşı ve pazarlarda da hareketlilik arttı. Kıyafetten ayakkabıya, hediyelik eşyadan şekerlemeye kadar vatandaşların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için alışverişe çıkan vatandaşlar, Bayramların vazgeçilmezlerinden olan tatlı ve şekerleme dükkanlarının önünde de uzun kuyruklar oluştu.

Diyarbakır Adıyaman Elazığ dikkat! İmkanı olan buraya kaçsın Diyarbakır Adıyaman Elazığ dikkat! İmkanı olan buraya kaçsın

DİYARBAKIR’DA UCUZ TATLI KUYRUĞU
Diyarbakır’da da artan fiyatlara rağmen bu yıl da bayram geleneğinin bozmamak adına vatandaşlar bütçelerine uygun bir şekilde konuklarına şeker ve tatlı ikram etmek için çarşı ve pazarın yolunu tuttu. Arife günü Diyarbakır genelinde sokaklar bayram alışverişi yapmak isteyenlerle dolup taştı. Bütçesi yeterli olmayan vatandaşlar ise, Merkez Sur ilçesinde tatlıya yüzde 70 oranında bir indirim uygulayan esnafın dükkanına sabah saatlerinde akın etti. Diyarbakır’da, kilosu 400 liraya satılan cevizli baklavayı 100 liraya, 550 liradan satılan fıstıklı baklavayı ise 170 liraya almak için dükkanın önünde uzun kuyruk oluşturdu.

Muhabir: Remziye ÇELİK