İŞKUR üzerinden Sağlık Bakanlığı işçi alımı için açılan kadrolara başvuru yapan adaylar sonuçları merak ediyor. Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı doğrudan kura sonuçlarına göre yapılacak. Kurada ismi yer alan aday başvuru şartlarını sağlaması ve belgeleri zamanında teslim etmesi durumunda herhangi bir sınav uygulanmadan görev yerlerine atanacak. 8 bin işçi alımı için toplam kontenjan kadar yedek ve asıl aday belirlenecek. Sağlık Bakanlığı işçi alımında en fazla atama temizlik görevlisi (3 bin 550) ve güvenlik görevlisi (3.250) kadrolarına yapılacak. Sağlık Bakanlığı işçi alımı kurasını canlı takip etmek isteyenler ise nereden yayınlanacağını merak ediyor. Sağlık Bakanlığı kura çekimi tamamlandıktan sonra sonuçları nihai liste şeklinde yayınlanacak. 

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA ÇEKİMİNİN TARİHİ BELLİ OLDU MU?
Sağlık Bakanlığı, kura çekimi 3 Nisan ve 4 Nisan tarihlerinde yapılacak. 3 Nisan 2024 Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan Sağlık Bakanlığı kura çekimi saat 10:30’da Adana ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Kırşehir ili için çekiliş yapılarak tamamlanacak.

4 Nisan 2024 Perşembe günü gerçekleştirilecek olan Sağlık Bakanlığı kura çekimi saat 10:30’da 10:30’da Kocaeli ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Düzce ili için çekiliş yapılarak tamamlanacak.

Tüm işlerinizi bırakın Diyarbakır’ı geziyoruz! İşte tarihi yerler Tüm işlerinizi bırakın Diyarbakır’ı geziyoruz! İşte tarihi yerler

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA ÇEKİMİ CANLI NASIL İZLENİR? KURA SONUÇLARI TARİHİ BELLİ OLDU MU?
Kura çekilişi Bakanlığın YouTube kanalı üzerinden (https://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi) canlı olarak yayınlanacak, kuraya katılımcı alınmayacaktır.

Sağlık Bakanlığı kura sonuçları aynı gün saat 20:00’den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr  internet adresinden açıklanacak.

DİYARBAKIR VE 39 İLDE KURA BUGÜN BAŞLIYOR
3 Nisan 2024 (Çarşamba) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir.

4 Nisan 2024 (Perşembe) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:
Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce. 

Kaynak: Haber Merkezi