TFF Amedspor’u PFDK'ye sevk etti TFF Amedspor’u PFDK'ye sevk etti

Ülke genelinde her yıl 11 Kasım "Milli Ağaçlandırma Günü" olarak kutlanıyor.  Dicle Üniversitesinde "11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü"nde "Geleceğe Nefes" olmak şiarıyla 100. yıl hatıra ormanı fidan dikim programı yapıldı.

Cumhuriyetin 100. Yıl Kutlamaları çerçevesinde ülkenin birçok ilinde eş zamanlı olarak yapılan fidan dikim etkinliği Diyarbakır Valiliği tarafından gerçekleştirildi.

Dicle Üniversitesi kampüsünde yapılan fidan dikim törenine Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karakoç ve kamu kurum yöneticileri katıldı.

"Ormanlarımızla ilgili çok önemli çalışmaları geleceğe nefes olması için hep birlikte gerçekleştireceğiz. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 11 Kasım tarihi "Milli Ağaçlandırma Günü" olarak kutlanıyor. İlimiz geneli 17 ilçemizde bugün 23 bin fidanı toprakla buluşturacağız. Dicle Üniversitesi kampüsümüzde ise 2023 fidanı toprakla buluşturacağız" diyen Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, dikilen fidanların hem ülke ekonomisine katkı sağlayacağını hem de gelecek nesillere yemyeşil bir Türkiye bırakılacağını söyledi. Vali Ali İhsan Su ve beraberindeki heyet, 2023 adet fidanı toprakla buluşturarak can sularını verdi.

Öte yandan bu yıl ülke genelinde Cumhuriyet'in 100'üncü yılında 'Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes' sloganıyla Diyarbakır dahil 81 ilde Cumhuriyet ormanları kurulacak ve ülkenin dört bir yanında toplam 5 milyon 2023 fidanı toprakla buluşturulacak.

Haber: Halide GÜNEŞ