Merkez Yenişehir ilçesinde bulunan Mehmetçik İlkokulu'nda Vali Ali İhsan Su, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Yenişehir İlçe Müdürü Hüsamettin Atlı, veli ve öğrencilerin katılımıyla karne dağıtım töreni düzenlendi. Vali Ali İhsan Su, beraberindekilerle sınıfları gezerek öğrencilere karnelerini ve hediyelerini verdi. Öğrenciler, karne dağıtımı öncesi gitar ve org eşliğinde mini bir konser verdi.

Diyarbakır’ın içme suyunda salgın mı var? DİSKİ'den açıklama Diyarbakır’ın içme suyunda salgın mı var? DİSKİ'den açıklama

Vali Su burada yaptığı açıklamada, “Çocuklarımız, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve idarecilerimiz eğitim-öğretim yılını tamamladı. Öğretmenlerimiz çocuklarımızın yetişmesi için gerçekten üstün gayret harcadılar. Çocuklarımız başarılı olmak için çok çalıştılar. Velilerimiz, idarecilerimiz onlara destek verdiler. İnşallah şimdi yaz tatiline girmiş olacağız. Tabi tatil demek boş durmak demek değildir. Çocuklarımız kendilerini geliştirecek aktiviteleri yapacaklar. Velilerimiz onlara yardımcı olacaklar. Bu yaz tatilinde öğrenciler kitap okuyarak, diğer spor aktiviteler yaparak, dinlenerek hem tatil yapmak hem de kendilerini eksik kaldığı noktalarda da geliştirerek yeni eğitim öğretim yılına hazırlamış olacaklar" dedi.

Kaynak: İHA,DHA