Diyarbakır’ın Dicle ilçesi ilçesine bağlı kırsal Heridan (Kırkpınar) Mahallesi'ne bağlı Tunagrag mezrasında, köylülerin su ihtiyaçlarını karşıladığı çeşmeye kamera takıldı. Bilgileri dışında takılan kameradan rahatsız olan köylüler şikayette bulunacak.

Diyarbakır’da aşure ikramı yapılacak! İşte dağıtılacak yerler Diyarbakır’da aşure ikramı yapılacak! İşte dağıtılacak yerler

“DÜN FARK ETTİK, GEREKLİ YERLERE BİLDİRDİK”
Konuya ilişkin MA’ya konuşan mezra sakinlerinden Kadriye Karatay, "Dün çeşmeye gittiğimizde hemen karşıdaki ağaca kamera takıldığını fark ettik. Ondan önce de köye, istihbarattan olduklarını düşündüğümüz kişiler gelmiş. Herhalde kamerayı onlar taktı. Kamerayı fark ettiğimizde emniyeti aradık. Bize “gerekeni yapacağız” denildi. Ancak şu saate kadar herhangi bir şey yapılmadı. Su ve temizlik gibi tüm ihtiyaçlarımızı çeşmede gideriyoruz. Kamera takarak bizi yaşam alanımızda taciz ediyorlar. Mahremiyetimiz ihlal edilerek, izleniyoruz.  Dün fark ettik, gerekli yerlere bildirdik. Henüz köyden çıkamadığımız için başvuruda bulunamadık ama merkezde yaşayanlara dilekçe verip şikayetçi olmalarını istedik" diye belirtti.

Kaynak: MA