İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Dicle Üniversitesi arasında yapılan ‘’iş Birliği Protokolü’’ çerçevesinde çalışmalar devam ediyor. Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencileri ile birlikte Yenişehir ilçemiz Alpu Mahallesinde işletme ziyareti yapılarak, kanatlı hayvan hastalıkları, hastalıklarla mücadele yolları ve olası hastalık durumunda numune alımı yöntemleri hakkında saha çalışması yapıldı.

En iyi 10 tıp fakültesi belli oldu: Dicle Üniversitesi listede mi? En iyi 10 tıp fakültesi belli oldu: Dicle Üniversitesi listede mi?

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK
Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesinde görevli Prof. Dr. Hasan İçen, Prof. Dr. Nihat Özyurtlu ve Dr. Öğretim Görevlisi Nurdan Karacan Sever tarafından öğrencilere kanatlı hayvan hastalıkları, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekimler tarafından ise etlik ve yumurtacı kanatlı işletmelerinde bulunması gereken biyogüvenlik kuralları hakkında bilgi verildi. Ayrıca yıl boyu yapılan kanatlı survey çalışmaları uygulamalı olarak anlatıldı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi arasında yapılan “İş Birliği Protokolü” programı dâhilinde çalışmalar devam edecek. 

Haber: Ejder Ediz IŞIK