Dünyaca ünlü Kürt opera sanatçısı Chakar dün (27 Nisan) akşam Diyarbakır Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde bir konser verdi. Çok sayıda siyasetçi, sanatçı ve müzikseverin katıldığı konsere yoğun ilgi vardı.

Diyarbakır’da turizm hedefi açıkladı! Turist sayısı belli oldu Diyarbakır’da turizm hedefi açıkladı! Turist sayısı belli oldu

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Serra Bucak, DEM Parti Milletvekili Meral Danış Beştaş, konsere katılanlar arasındaydı.

PERVİN CHAKAR KİMDİR?
1981’de Mardin’in Derik ilçesinde beş çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Chakar, babası öğretmen olduğu için ilkokulu Ordu’nun Fatsa ilçesine bağlı bir köyde okudu. Müzik eğitimine Diyarbakır Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde başladı. 2003’de Ankara’da Gazi Üniversitesi Müzik Eğitim Bölümü Şan Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. Mezzo-Soprano Oylun Erdayı’dan özel şan dersleri aldı. Ancona’da Accademia D’arte Lirica’da, Perugia’da Accademia Musicale Umbria’da William Matteuzzi, Carmen Gonzalez, Sergio Bertocchi ve Michela Sburlati ile çalıştı.

Muhabir: Fatih SURUÇ