Olay, 1 Mayıs günü merkez Sur ilçesinde gerçekleşti. Orçun Kartal (24) tabancayla vurularak öldürüldü. Cinayet büro amirliğinin yürüttüğü titiz çalışma ve olay yerini gören güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesinde, cinayeti Meryem Sevim cinayetinin azmettiricisi olmaktan yargılanıp 6 ay önce tahliye olan Yakup Özmez’in işlediği belirlendi. İkilinin çocukluk arkadaşı oldukları, Orçun Kartal’ın daha önce Yakup’u bıçakladığı, aralarında husumet olduğu, Yakup’un tahliye olduktan sonra intikam amaçlı arkadaşını takip ederek silahla vurduğu ortaya çıktı. Cinayet silahıyla birlikte kayıplara karışan Yakup Özmez’in yakalanması için cinayet büro amirliğinde özel bir ekip kuruldu.

Sızıntı harekete geçirdi: Diyarbakır yolunda petrol boruları patladı Sızıntı harekete geçirdi: Diyarbakır yolunda petrol boruları patladı
Orçun Kartal

TİKTOK CANLI YAYINI AÇTIĞI İÇİN ÖLDÜRÜLDÜ
Yakup Özmez, kafede arkadaşlarıyla otururken Tiktok’tan canlı yayın açtığı için eski sevgilisi Musa Sevim’in silahlı saldırısında hayatını kaybeden Meryem Sevim cinayetinin de azmettiricisi olmaktan tutuklu yargılanırken 6 ay önce Ağır Ceza Mahkemesince tahliye edilmişti. Savcı ise bu tahliye kararına karşı yeniden tutuklanması için bir üst mahkemeye itiraz etmişti.

Kaynak: Sözcü