2024'ün ilk yarısında PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten tarafından duyurulan bu yeni uygulama, Türkiye'nin büyük bir bölümünü kapsayacak ve yakın gelecekte tüm ülkeye yayılacak. Türkiye Kart, farklı şehirlerde farklı toplu taşıma araçlarına binmenin rahatlığını sunmakla kalmayacak, aynı zamanda birçok avantaj da getirecek.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Otobüs Ulaşım (3)

Diyarbakır Büyükşehir sordu: Hangi hizmete önem verelim? Diyarbakır Büyükşehir sordu: Hangi hizmete önem verelim?

İşte Türkiye Kart'ın avantajları:
- Farklı şehirlerde farklı kartlara ihtiyaç duymadan, tek bir Türkiye Kart ile tüm toplu taşıma araçlarında seyahat etmeyi amaçlıyor.
- Öğretmenler, öğrenciler, gaziler, engelliler gibi özel gruplar için sağlanan indirimlerden yararlanabilecek.
- Farklı hatlar arasında aktarma yapma indirimlerinden yararlanılacak.
- Kredi kartları ile yapılan ödemelerde geçerli olan indirimler ve aktarma avantajları ile Türkiye Kart ile daha ekonomik bir seyahat imkanı sunulacak.
- Belediyelerin kendi kartlarını çıkararak Türkiye Kart sistemiyle entegre edebilmeleri, farklı kartlar arasında geçiş yapma ihtiyacını ortadan kaldıracak.

DİYARKART, “TÜRKİYE KART” OLUYOR
PTT Genel Müdürü Hakan Gülten'in belirttiği gibi, Türkiye Kart sadece bir ulaşım kartı değil, aynı zamanda bir bütünleşme projesi. Bu proje ile farklı şehirlerde yaşayan vatandaşlar, tek bir kartla tüm Türkiye'de seyahat edebilecek ve birçok avantajdan yararlanabilecek. Buna göre Diyarbakır’da şehir içi ulaşımda kullanılan Diyarkart yerine yakın zamanda Türkiye Kart alacak.

Muhabir: Ejder Ediz IŞIK