Yenişehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Yenişehir ilçesinde yalnız yaşayan, engelli ve 65 yaş ve üzeri vatandaşların Banka, Hastane ve Kamu Kurum ve Kuruluşlara ulaşımlarını YADES Projesi ile Sosyal Taksilerle ücretsiz sağlıyor.

Diyarbakır’da 13 kişi yaralanmıştı! İşte kazanın detayları Diyarbakır’da 13 kişi yaralanmıştı! İşte kazanın detayları

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, “Hizmet verdiğimiz vatandaşların başında özel gereksinimli bireyler, 65 yaş üstü kimsesiz vatandaşlar, şiddet nedeniyle koruma kararı çıkartılanlar, kronik hasta tanısı olanlar yer almaktadır. Üç adet elektrikli doğa dostu araç ile hizmet vermekteyiz. Hizmet verdiğimiz vatandaşlarımızı belirlenen gün ve saatte Sosyal Taksilerimiz ile evlerinden alarak istedikleri kamu kurumlarına ulaştırıyoruz. Kurumda işleri bitene kadar da bekleyip tekrar evlerine bırakıyoruz.’’ dedi.

Başkan Beşikci, “Çevre dostu elektrikli taksilerimiz ile öncelikle temiz bir çevreye katkı sağlıyoruz. Sosyal Taksi hizmetimizden 2022 yılında 4 Bin'den fazla vatandaşımız faydalanırken, 2023 yılı boyunca da 6 Bin civarı vatandaşımız faydalandı. Sosyal taksi hizmetimizden faydalanmak isteyen ilgili kişiler 0552 988 3888 nolu Sosyal Taksi telefonunu arayarak randevu oluşturabilir” dedi. (Haber Merkezi)

Editör: Mücadele Gazetesi