Diyarbakır’da toplu taşımada artan maliyetler karşısında zorda olduğunu söyleyen özel toplu taşıma araç sahipleri, ulaşıma zam talebinde bulunmuştu. Zam talebi sonrası Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’na (UKOME) beklenen zam kararını aldı. Karar sonrası açıklamada bulunan Büyükşehir Belediyesi, özel toplu taşıma araç sahiplerinin ulaşımda istenen zam talebinin ise, 13 Haziran Perşembe günü toplanacak UKOME kararında belirleneceğini açıklayarak, kentte toplu ulaşımda kullanılan otobüs, dolmuş, minibüs servislerine zam yapılması teklifini görüşecek.

Diyarbakır’da ulaşıma zam bugün başladı İşte yeni fiyatlar!

Diyarbakır Adıyaman Elazığ dikkat! İmkanı olan buraya kaçsın Diyarbakır Adıyaman Elazığ dikkat! İmkanı olan buraya kaçsın

DİYARBAKIR’DA ULAŞIM ZAMMI NE KADAR OLACAK?
Diyarbakır’da şehir içi toplu taşımada beklenen kararının açıklamasından sonra, yeni zamlı tarifenin ne kadar olacağı merak ediliyor. Yeni tarifeye göre, minibüs (dolmuş) ücretlerinde öğrenci 12 lira, tam 20 lira, Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler ve Özel Halk Otobüslerinde ise öğrenci 8 lira, tam 15 liraya yükseleceği öngörülüyor.

Ulaşım Toplu Taşıma Otobüs Belediye

DİYARBAKIRLI VATANDAŞLAR ZAMMA TEPKİLİ
Diyarbakırlı vatandaşlar ise, ulaşımda zamlı tarifenin 20 liraya olacağı haberleri üzerine karara tepki göstererek, ücretin daha makul bir seviyede tutulması için yetkilere çağrıda bulunmuştu.

Diyarbakır Ulaşım Fotoğraf

DİYARBAKIR’DA ÜCRETSİZ YOLCU KARARI
Öte yandan ulaşım sorununun yaşandığı Diyarbakır'da, Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Mehmet Pervane imzalı bir duyuru yayınlayarak bugünden dahil olmak üzere, Özel Halk otobüs şoförleri ücretsiz yolcu taşımama kararı aldı.

Muhabir: Remziye ÇELİK