Peygamber Sevdalıları Vakfı, Diyarbakır'da "Cihad Önderi Hazreti Muhammed" temasıyla Mevlid-i Nebi etkinliği düzenledi.

Etkinliğe, başta Dünya Alimler Birliği Başkanı Prof. Dr. Ali Muhyiddin El-Karadaği, Filistin Alimler Birliği Başkanı Dr.Nevvaf Tekruri, Âlimler ve Medreseler Birliği (İTTİHADUL ULEMA) Başkanı Molla Enver Kılıçarslan, HÜDA PAR Genel Başkanı Vekili İshak Sağlam, alimler, kanaat önderleri, STK temsilcileri ve on binlerce kişi katıldı.

Alana ulaşımın rahat sağlanması amacıyla Vakıf tarafından kentin farklı noktalarından alana ücretsiz seferler düzenlendi. Yoğunluğun oluşmaması nedeniyle alan dışında araçlardan inen vatandaşlar, alana yaya olarak geldi.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı etkinlikte vatandaşlar, polis kontrol noktalarından geçtikten sonra alana girebildi. Etkinlik esnasında izdihamın yaşanmaması için kadın ve erkekler için alana ayrı giriş kapıları konuldu. Burada görevliler tarafından vatandaşların alana rahat bir şekilde girişleri sağlandı.

Diyarbakır’da turizm hedefi açıkladı! Turist sayısı belli oldu Diyarbakır’da turizm hedefi açıkladı! Turist sayısı belli oldu

Seyyar baz istasyonlarının yerleştirildiği etkinlik alanına kalabalık nedeniyle dev bir ekran da kuruldu.

Alanda sağlık sorunları içinse sağlık çadırı kuruldu. Etkinlik alanında ambulans, doktor ve çok sayıda sağlık personeli hazır bulundu. 

Ayrıca, çocuk kayıplarına karşı da alanda bir çadır kuruldu.

Kaynak: Haber Merkezi