Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, Dicle Üniversitesi ve İlim Yayma Cemiyeti ile birlikte Diyarbakır'da 16-18 Şubat 2024 tarihlerinde düzenlenecek olan “Cumhuriyetin Yüzüncü Yılında Uluslararası Diyarbakır’ın Gelecek Tasavvuru Kongresi” Basın Duyurusu Programı düzenlendi.

Dicle Üniversitesi Konuk Evinde düzenlenen Basın Duyurusu Programına Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, İlim Yayma Cemiyeti Diyarbakır Şube Başkanı Doç. Dr. Ali Karakaş, Yenişehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Özgür Polat, Yenişehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Yasemin Ensari ve basın mensupları katıldı.

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç yaptığı açıklamada, ”Cumhuriyetin Yüzüncü Yılında Uluslararası Diyarbakır’ın Gelecek Tasavvuru Kongresini 16-18 Şubat tarihleri arasında Dicle Üniversitemizde düzenleyeceğiz. Bu kongremizde Diyarbakır’ımızın tarih, eğitim, sağlık, ticaret, din, inanç, kültür, medeniyet, ekonomi ve toplum odaklı bir bakış açısıyla yeniden anlaşılmasına imkân sağlayacak bir zemin oluşturmasını beklemekteyiz. Önümüzdeki günlerde ayrıca Hayvan Hastanemizi ve Çocuk Kütüphanemizin de açılışını yapacağız. Kongremizin düzenlenmesinde başta Diyarbakır Valiliğimiz olmak üzere, İlim Yayma Cemiyetimize, Yenişehir Kaymakamlığı, Yenişehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum.”

Diyarbakır’da eşini kolonya dökerek yakmıştı! Cezası belli oldu Diyarbakır’da eşini kolonya dökerek yakmıştı! Cezası belli oldu

Yenişehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Özgür Polat ise, "Bizler de Sosyal Belediyecilik anlayışımızla hem vatandaşlarımızın sosyal, ekonomik ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz hem de ilime büyük bir önem vererek bu gibi önemli kongrelere destek olmaya çalışıyoruz. Kongremizin ilimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Haber: Ejder Ediz IŞIK

Editör: Mücadele Gazetesi