Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Bismil İtfaiye amirliğine atadığı Yakup Astekin, Bismil Belediye Eşbaşkanı Mizgin Ekin’i makamında ziyaret etti. İlçeye atanan itfaiye amirine başarı dileğinde bulunan Ekin, bölgenin en önemli tarım bölgesi olan Bismil İlçesinde İtfaiye amirliğinin önemine değindi. İtfaiye alanında uzun yıllardır çalıştığını belirten Bismil itfaiye Amiri Yakup Astekin, hasat mevsimin yaklaşmasıyla birlikte her türlü olumsuzluğa karşı gerekli tedbir ve hazırlıklarının yapıldığını açıkladı. 

Diyarbakır’da kermes düzenlediler! İlgi gördü Diyarbakır’da kermes düzenlediler! İlgi gördü

HASAT MEVSİMİ YAKLAŞTI
Yaz mevsimiyle birlikte hasat mevsiminin yaklaştığını belirten Bismil Belediye Eşbaşkanı Mizgin Ekin, “İlçemizde ağırlıkta Buğday, Arpa ve Mercimek ekimi gerçekleştirilmektedir. Bismil İtfaiye amirliği İlçemize bağılı 112 köy ve 90 mezraya olmak üzere geniş bir alana hizmet etmektedir. Hasat mevsimin yaklaşmasıyla birlikte, olası bir yangın çiftçimizin bir yıllık emeğinin kül olması demektir. Bu anlamda özellikle hasat mevsimin yaklaştığı bu günlerde tedbir ve hazırlıklarımızı en üst düzeyde tutmamız gerekmektedir. Biz Bismil Belediyesi olarak Bismil itfaiye amirliğine gereken tüm katkı ve desteği vermeye hazırız” dedi. 

Her yıl buğday, arpa ve mercimek gibi mahsullerde çıkan yangınların başlıca sebeplerin başında sigara izmariti geldiği belirtilirken, yurttaşlara yere sigara izmariti atmamaları konusunda uyarılarda bulunuldu.

Kaynak: Haber Merkezi