Diyarbakır televizyonunu Nusaybin’den yansıtıcıyla izlemişler Diyarbakır televizyonunu Nusaybin’den yansıtıcıyla izlemişler

Milyonlarca işçinin gözü yeni bir ara zam yapılıp yapılmayacağında. Merakla bekleniyordu geçtiğimiz aylarda ara zam yapılmayacağı duyurulmuştu. Yeni yılla birlikte 17 bin 2 liraya yükselen asgari ücret vatandaşlar için hala yeterli seviyede değilken milyonlarca insan da ara zam gelip gelmeyeceğini merak ediyor. Peki asgari ücrette ara zam gelecek mi?

DİYARBAKIRLI İŞÇİLER DE MERAK EDİYOR! ASGARİ ÜCRETE ZAM GELECEK Mİ?

Asgari ücrete dair yapılan zam oranının ardından ve yeni yılın da gelmesi ile beraber birçok üründe fiyat artışları tekrar gündemde yerini almıştı. Milyonların merak ile beklediği ve araştırdığı asgari ücrette ara zam yapılacak mı sorusu tekrardan gündemdeki yerini aldı. TCMB yayımladığı yılın ilk enflasyon raporunda 2024 yılı için ara zam yapılmayacağını da duyurmuştu. Konuya ilişkin Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’te ara zam yapılmayacağını açıklamıştı. Ancak birçok ürüne zam gelmesi ile beraber asgari ücretliler de yeni bir zam bekleyişi içerisine girdi. Ancak asgari ücrette yıl içerisinde herhangi bir ara zam yapılmayacağı ve bu durumun da parasal sıkılığı artırarak dezenflasyon sürecine daha önemli bir katkı sağlayacağı belirtilmekte. Asgari ücrette ara zam yapılmamasının parasal sıkılaştırmanın etkinliğine de yılın ikinci çeyreğinde katkı sağlayacağı beklenmekte. Bu çerçevede asgari ücrete şuan için ikinci bir zam yapılmayacak.

Haber: Onurcan GÜLER

Editör: Onurcan GÜLER