Yılmaz Erdoğan imzalı 'İnci Taneleri' dizisi, perşembe akşamları Kanal D'de izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Diziye Diyarbakır asıllı usta oyuncu Menderes Samancılar konuk oluyor. Samancılar, ‘Terzi Affan’ karakteri ile dizinin 7'nci bölümünde izleyici karşısına çıkacak.

Yılmaz Erdoğan'ın yeni dizisinin fragmanı tepki çekti

'İNCİ TANELERİ' KADROSU
Dizinin oyuncu kadrosunda Yılmaz Erdoğan ile birlikte Hazar Ergüçlü, Selma Ergeç, Kubilay Aka, Güven Kıraç ve Yasemin Baştan yer alıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda Şenol Sönmez oturuyor.

Diyarbakır karpuzu neden meşhur? İşte yanıtı Diyarbakır karpuzu neden meşhur? İşte yanıtı

Menderes Samancılar

MENDERES SAMANCILAR KİMDİR?
1 Mayıs 1954 tarihinde Adana'da doğan Samancılar, Diyarbakırlı ve Kürt kökenlidir. 1974 yılında bir gazetenin açtığı fotoroman kralı yarışmasında birinci oldu. İki yılda yirminin üzerinde fotoromanda başrol oynadı. 1975 yılında, yönetmenliğini Yılmaz Duru'nun yaptığı İnce Memed Vuruldu filmiyle sinemaya adım attı. 1998 yılına kadar, dördü başrol olmak üzere yaklaşık seksen filmde çeşitli roller oynadı. 1998'de, Fransız yönetmen Claude Lelouche'un çektiği Hasards ou coïncidences (Şans ya da Tesadüf) adlı filmde rol aldı. Son dönemde pek çok televizyon dizisinde oynadı. 2005 yılında Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde sergilenen Selvi Boylum Al Yazmalım adlı oyunun başrollerini Kerem Alışık ve İpek Tuzcuoğlu ile paylaştı.

15 yaşından beri şiir yazan Samancılar, Eylül 2003'te Sonbaharın Sarısını Vurdular Gece; 2016 yılında Yanmış Orman Kokusu adlı şiir kitaplarını yayımladı. Samancılar, sinema için gelecek dönemlerde çok iyi bir senaryo yazmak istiyor.

Kaynak: Haber Merkezi