Edinilen bilgiye göre, bıçaklama olayı bugün İstanbul’da yaşandı. Sosyal Medyada gündem olan Diyarbakır Ulu Camii avlusu müdavimlerinde nam-ı diğer Ramazan Hoca olan Ramazan Pişkin’in, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından 8 aydan bu yana yaşadığı İstanbul’da bıçaklanarak öldürüldüğü öğrenildi.

Bu kez sadece Amedspor’a değil Diyarbakır’a da yasak geldi Bu kez sadece Amedspor’a değil Diyarbakır’a da yasak geldi

Ramazan Hoca (Ramazan Pişkin)

SADECE İSLAM’I ANLATTI
Diyarbakır’da halk arasında “Ramazan Hoca” diye bilinen Ramazan Pişkin, Çevresinden 'deli' damgası yiyen Filozof Ramazan, hiç kimseyi umursamadan yıllar boyunca İslam’ı anlatmaya devam etti.

BIÇAKLANAN RAMAZAN HOCA HAYATINI KAYBETTİ
Bıçaklı saldırı olayına ilişkin ayrıntılar henüz netleşmezken Ramazan Hoca'nın vefat haberi, sevenlerini yasa boğdu.

DİYARBAKIRLI RAMAZAN HOCA KİMDİR?
Diyarbakır’ın sevilen simalarından olan ‘Ramazan Hoca’ Ramazan Pişkin akıl sağlığı yerinde olmadığı gerekçesiyle Elazığ Fetih Sekin Şehir Hastanesi Psikiyatri Bölümünde tedavi altına alındı. Diyarbakır`da yıllardan beridir tarihi Ulu Camii`nde ücretsiz olarak hizmetlerde bulunan ve ziyaretçilere caminin tarihiyle birlikte İslam`ı anlatan Ramazan Pişkin, tedavi altına alındı. Diyarbakırlı 47 yaşındaki Ramazan Pişkin, kendini İslamiyet’e adamış. Küçük yaşlardan beri İslam’ı araştırıp dini kitaplar okuyan Ramazan Pişkin, bir süre sonra çevresinden “Deli” damgası yemeye başladı. Hiç kimseyi umursamayan Ramazan Pişkin, küçük yaşlardan araştırıp öğrendiği bilgileri Ulu Cami’de vatandaşlara anlatmaya başladı. (Haber Merkezi)

Editör: Mücadele Gazetesi