Diyarbakır'da ambulans helikopter bu kez Kulp için havalandı Diyarbakır'da ambulans helikopter bu kez Kulp için havalandı

İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuklu sanık Erkan Baykut, Ramazan Pişkin’in kardeşi Mehmet Pişkin ve taraf avukatları hazır bulundu. Duruşmada savunma yapan sanık Erkan Baykut, şunları söyledi: "Mütalaayı kabul etmiyorum. Akıl hastalığım vardır. Olay gününden 3-4 ay önce Ramazan Pişkin’in sosyal medyada videosunu gördüm. Sonrasında, 3-4 gün öncesinde de dükkanın önünden geçerken görmüştüm.

İstanbul Valiliği'nden Diyarbakırlı Ramazan Hoca Açıklaması

Maktul dükkanın içindeydi. Babamın dükkanına yakın olduğunu biliyordum. Ben sosyal medyada kendisini görünce cinayeti kafamda kurguladım. Cinayeti 4 ay önce kurguladım. Olaydan 4-5 gün önce babamın iş yerine yakın bir mesafede kendisini gördüm.

İşte Ramazan Hoca’nın Katil Fotoğraf

Şüphelenmelerim o şekilde başladı. Bana zulüm yapan insanların yerine kendisini koydum. Kendisi onlara benziyordu. Uyuşturucu madde etkisi altındaydım. Bıçağı olaydan 2 ay önce almıştım. Bıçağı maktulü öldürmek için almıştım."

Mahkeme heyeti sanık Erkan Baykut’un tutukluluk halinin devamına karar verdi. 

Heyet, sanık avukatının ek savunma hazırlaması için süre talebini kabul ederek duruşmayı erteledi. 

Kaynak: Haber Merkezi