2.Lig Beyaz Grup'ta Afyonkarahisar Zafer Stadyumu'nda oynanan ve 0-0 sona eren Afyonspor- Diyarbekirspor maçında Diyarbakır temsilcisine yönelik çirkin saldırılar gerçekleşti. Maç sırasında sözlü saldırılara maruz kalan Diyarbekirsporlu futbolculara maç sonrasında da fiziki saldırı yapıldı.

Diyarbakır’da Kürtçe tabelalara vergi indirimi Diyarbakır’da Kürtçe tabelalara vergi indirimi

YASİN DÜLGER YARALANDI
Olaylar sırasında Diyarbekirsporlu futbolcu Yasin Dülger yaralandı. Stadyumda görevli özel güvenlik amirinin futbolculara sözlü ve fiziki saldırıda bulunması büyük tepki çekti. Diyarbekirspor Başkanı Serkan Genç, futbolculara yapılan çirkin saldırılara sert tepki gösterdi.

“AFYONSPOR'U DA DİYARBAKIR'DA EN GÜZEL ŞEKİLDE MİSAFİR ETMİŞTİK”
Fiziki saldırıda bulunan görevliler hakkında şikayetçi olduklarını belirten Diyarbekirspor Başkanı Serkan Genç, "Maç içerisinde çirkin sözlü saldırı ve sloganlara maruz kaldık. Maçın ardında da futbolcularımıza yönelik fiziki saldırılar oldu. Bunu yapan stadyumun özel güvenlik amiri. Tek kelimeyle yazıklar olsun. Bunu yapanları şiddetle kınıyoruz futbolcularımıza çirkin saldırıda bulunanlardan şikayetçi olduk. Biz her takım gibi Afyonspor'u da Diyarbakır'da en güzel şekilde misafir etmiştik. Bunun karşılığı bu olmamalıydı. Bu olayların artık son bulmasını istiyoruz. Yetkilileri göreve davet ediyoruz." diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi