2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Diyarbekirspor, Hatayspor'dan transfer etmek istediği Koray Yağcı'nın transferinin Lütfü Savaş'ın engeline takıldığı ifade edildi. Konuyla ilgili zehir zemberek açıklama yapan Diyarbekirspor Başkanı Serkan Genç, Lütfü Savaş'ın her konuda anlaşmaya varlıkları bu transfer için "Her yere gidebilir ama Diyarbakır'a gitmesine izin vermem" ifadelerini kullandığını dile getirerek bu tutumun akıllara ziyan bir durum olduğunu aktardı.

İŞTE DİYARBEKİRSPOR'UN AÇIKLAMASI
"Kulübümüzün Hatayspor'dan transfer etmek istediği Koray Yağcı'nın transferi Hatayspor Onursal Başkanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lüfü Savaş'ın akıllara ziyan tutumu nedeniyle gerçekleşmemiştir. Daha acı ve düşündürücü olan Lüfü Savaş'ın şehrimiz hakkındaki akıl almaz sözleri ve temsil ettiği zihniyetin bir kez daha tezahür etmesidir. Oyuncu ile her konuda anlaşmaya varmamıza ve oyuncu "ben Diyarbekirspor'da oynamak istiyorum" demesine rağmen Lüfü Savaş'ın  "oyuncumuz Diyarbakır dışında her takıma gidebilir. Diyarbakır'a gitmesine izin vermem" diyerek transfere engel olmasının takdirini değerli kamuoyuna ve aziz halkımıza bırakıyoruz. Oyuncunun menajerine bu talihsiz sözleri sarf eden Lütfü Savaş, bu hasmane tutumunun nedenini kamuoyuyla paylaşmalı ve şehrimizden, bölge halkımızdan özür dilemelidir.

Diyarbakır sorusu yanlış yanıtlandı! İşte cevabı Diyarbakır sorusu yanlış yanıtlandı! İşte cevabı

“MASKENİZ ARTIK DÜŞMÜŞTÜR”
Hatay merkezi ve bağlı ilçelerde yaşayan hemşehrilerimizin oylarıyla belediye başkanı olacaksın, sonra bilinç altında şehrimize ve bölge halkımıza karşı taşıdığın sinsi niyeti kusacaksın. Bu hssmane tutum Kürtleri sadece oy deposu olarak gören malum zihniyete asla güvenilmemesi gerektiğini ortaya koymak bakımından anlamlıdır. İnanıyoruz ki Hatay ve çevresinde yaşayan Doğu ve Güneydoğulu hemşehrilerimiz yerel seçimlerde Lütfü Savaş ve temsil ettiği zihniyete en güzel cevabı vereceklerdir.
Sadece seçim zamanında oy deposu olarak hatırlayıp daha sonra faşizan bir tutum sergilediğiniz Doğu ve Güneydoğulu hemşehrilerimizi artık kandıramayacaksınız. Maskeniz artık düşmüştür. Bunun bedelini seçimlerde hemşehrilerimiz size ödettireceklerdir. Bu vesileyle Hatay ve ilçelerinde yaşayan aziz hemşehrilerimizi Lütfü Savaş'a karşı tavır takınmaya davet ediyoruz." (Haber Merkezi)

Editör: Mücadele Gazetesi