Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimler için mitinglerine davam ediyor. Bugünkü durağı Diyarbakır olan Cumhurbaşkanı Erdoğan Şu ifadeleri kullandı:

- “21 yılda Diyarbakır’a 265 milyar lirayı aşkın yatırım yaptık. Eğitimde şehrimize 6677 adet yeni derslik kazandırdık. 33 bin kişilik Diyarbakır stadyumu yaptık. Dicle Üniversitesi kampüsü içerisinde kız öğrenci yurdu yaptık.

Diyarbakır’da “Turizm Haftası” etkinlikleri belli oldu! Diyarbakır’da “Turizm Haftası” etkinlikleri belli oldu!

- CHP’yi allayıp pullayıp size dayatıyorlar. İstanbul’da ne kadar marjinal ideoloji mensubu varsa hepsini Kürt kardeşlerimin başına patron yapanlara artık gidilecek yol olmadığına inanıyorum.

- 85 milyonun huzuru için bir şey yapılacaksa şimdi hemen yapılmalıdır. Türkiye’ye 40 yıl boyunca terörle bedel ödetildi, bir 40 yıl daha tahammülümüz yok, ülkemizi bu yükten tüm boyutlarıyla kurtarma vakti.

- Ülkenin kazanımlarıyla sevinecek herkesle oturur konuşuruz. Türkiye yüzyılında yol yürümek isteyen herkesle konuşuruz. Ancak kapımız teröristlere de terör örgütü güdümünde siyasetçilik oynayanlara kapalıdır.

- Gelin yeni bir dönemin kapılarını birlikte arayalım. Gelin Türkiye yüzyılını birlikte inşa edelim. AK Parti ile öncekilerin farkı o kadar açık ki. Bugün de Diyarbakır’a 21 yıldır yürüttüğümüz demokrasi ve kalkınma adımlarının yeni bir safhasında desteğinizi istemek üzere geldim.

- Türkiye zübük siyasetin acılarını çok çekti. Diyarbakır huzuru da özgürlüğü de yatırımı da hizmeti de refahı da AK Parti döneminde görmedi mi? Onlar sizin iradenizle seçtiğiniz belediye başkanlarını dağdan getirdikleri teröristlere tokatlatırken biz Diyarbbakır'ı bölgesinin yıldızı haline getirmek için uğraşmadık mı? Onlar Çukur Eylemleri ile bu şehrin sembolü olan Sur'u çukur eylemleri ile mahvederken biz kimsenin burnunu kanatmadan bölgeyi yeni baştan yapmak için çalışmadık mı? Onlar Diyarbakır Cezaevinin edebiyatını yaparken biz kültür merkezine dönüştürmedik mi?

Kent uzlaşısı adı altına kirli bir ittifak kurdular. Bavul bavul dolarlar, eurolar. Bu paralar nereden geliyor nereye gidiyor. Hangi şirketler bunları paylaşıyor. Tek sermayesi sizlerin oyları olan DEM, benim Kürt kardeşlerimin oylarını işporta pazarına çıkarmıştır. Bu pazarlıkta eser, hizmet derdi yok. Seçmenin ne düşündüğünü merak eden kimse de yok. Sadece kirli pazarlıklar var.”

Kaynak: İHA