Haber: İrfan GÖZEN

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığınca, 5 Mart’ta TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta 23. hafta karşılaşmasında Bursaspor'un Diyarbakır temsilcisi Amedspor’u konuk ettiği karşılaşmanın öncesi ve sonrasında yaşanan olaylarla ilgili açılan soruşturma tamamlandı.

İDDİANAME

İddianamede, Amedspor kalecisi Cantuğ Temel'in, maç sonrası koridorda bir görevli tarafından darp edildiğini, Bursaspor bariyerlerinin olduğu taraftan gelen başka bir kişinin de başına yumruk veya tokat attığını söylediği bildirildi. Temel, daha sonra soruşturma aşamasında dilekçe göndererek şikayetinden vazgeçtiği bilgisine yer verildi.

“MADDİ TEKLİFTE BULUNDU, RET ETTİM”

Cantuğ Temel'in Mücadele gazetesine yaptığı açıklamalar şöyle: “Bursaspor maçından sonra şikayetçi olduğum şahıslardan biri takımdan bir arkadaşımız üzerinden bana ulaşıp şikayetimden vazgeçmem için maddi teklifte bulundular gereken cevabı aracı üzerinden iletip muhatap bile olmadım.

DİYARBAKIR’DAN BİRÇOK KİŞİ ARAYA GİRDİ

Sezon bittiğinde aynı şahıs babasının çevresi üzerinden Diyarbakır’dan bazı büyükleri araya sokup “Özür diletelim şikayetinden vazgeçsin arayı bulalım yoksa hapis cezası alacak yeni bebeği olacakmış zor günler yaşamasınlar orta yolu bulalım” demişler.

Diyarbakır’da doğdu Süper Lig’de oynadı! Bakın şimdi nerede oynuyor? Diyarbakır’da doğdu Süper Lig’de oynadı! Bakın şimdi nerede oynuyor?

“YAPTIKLARI YANLIŞI DİREKT OLARAK SÖYLEYİP ÖZRÜNÜ KABUL ETTİM”

Ben de bu büyüklerin ricalarını kırmadım arasın özür dilesin ben de gerekeni telefonda o şahsa şöyleyim dedim. Şahıs beni aradı telefonda özür diledi ben de orda yaşadıklarımızı yaptıkları yanlışı direkt olarak söyledim özrünü kabul ettim. Olaydan bundan ibaret.

“BEN AMEDSPOR’DA HEM KAVGAMI HEM MÜCADELEMİ VERDİM”

Ben Amedspor’da oynadığım süre içinde ne birinden ne de bir şeylerden çekindim. Gerek saha içi gerek saha dışında hiçbir şey korkmadım. Hem kavgamı hem mücadelemi verdim. Formasını giydiğim takıma aidiyetimi sonuna kadar gösterdim. Korkup bir köşeye çekilip durabilirdim. Ama bazı insanlar bu haberden sonra şahsıma ahlaka sığmayan kelimler kullanıyorlar. Bilsinler ben hiç eğilip bükülmedim bundan sonra da eğilip bükülmem.

DİĞER ŞİKAYETLERİM DEVAM EDİYOR

Ayrıca şikayetçi olduğum 3 kişi vardı, sadece 1’inden vazgeçtim diğerlerine şikayetim devam ediyor.”