Diyarbakır’da dar gelirli aileler araştırıyordu! Bakanlık kaç lira ödeyecek? Diyarbakır’da dar gelirli aileler araştırıyordu! Bakanlık kaç lira ödeyecek?

Yıllar önce, şimdiki Koşuyolu Parkı’nın yerindeki Koşu meydanındaki hipodromda at yarışlarının yapıldığı ve kentin geçmişinde atların binek hayvanı olarak kullanıldığı Diyarbakır’da son birkaç yıldır at yetiştiriciliği yeniden gelişiyor.

Birkaç yıl önce, kenti ziyaret eden yerli ve yabancı turistleri Hevsel bahçelerinde gezdirmek ve tarihi surların belli noktalarında hatıra fotoğrafı çektirmek için beslenen atların sayısı gün geçtikçe arttı. Atlar, Diyarbakırlı gençlerin de ilgisini çekiyor. Gençler ata binmeyi ve sürmeyi öğreniyor, gruplar halinde bazen Hevsel bahçelerinin çevresinde uzun turlar atıyorlar.

Hafta başında, Dicle nehrinden geçerken ilginç ve hoş görüntüler oluşturan bir grup gencin geçişi, fotoğraf sanatçısı Mehmet Masum Süer tarafından fotoğraflandı.

Fotoğrafçı Süer, betona boğulan kent yaşamında doğa ve hayvanlardan uzakta yaşan gençlerin ve çocukların at ve genel olarak hayvan sevgisini gördükçe sevindiğini söyledi. (Haber Merkezi)