İran medyası Cumhurbaşkanı Ayetullah İbrahim Reisi'yi taşıyan helikopter Doğu Azerbaycan'da kaza yaptığını yazdı. Kurtarma ekiplerinin Reisi ve kaza yapan helikopteri aramaya başladığı bilgisi verildi. Reisi'ye eşlik eden bir başka helikopterde ise bazı bakan ve yetkililer taşınıyordu ancak onlar sorunsuz bir şekilde varış noktalarına ulaştı. Yerel halk, bölgedeki sisli hava nedeniyle helikopterin durumunun henüz bilinmediğini söylüyor.

İran İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Reisi'nin konvoyundaki helikopterlerden birinin zorunlu iniş yaptığını doğruladı. İran İçişleri Bakanı Ahmed Vahidi, Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yi taşıyan helikopterin kötü hava koşulları nedeniyle sert iniş yapmak zorunda kaldığını ve henüz kurtarma ekiplerinin bölgeye ulaşamadığını bildirdi. 

Süt dolu kovaya düşen bebek yaşamını yitirdi Süt dolu kovaya düşen bebek yaşamını yitirdi

Fars Haber Ajansı, yoğun sis nedeniyle Reisi'yi taşıyan helikopterin zorunlu iniş yaptığını ve Reisi'nin kara yoluyla Tebriz’e gittiğini duyurdu.

Devlet televizyonu da Reisi'yi taşıyan helikopterin sert iniş yaptığını ve kaza bölgesine ilk yardım ekiplerinin gönderildiğini bildirdi.

Kaynak: Haber Merkezi