Urfa'nın Siverek ilçesinde otomobil ve tır çarpıştı! Ölü ve yaralılar var Urfa'nın Siverek ilçesinde otomobil ve tır çarpıştı! Ölü ve yaralılar var

İsrail'in 7 Ekim'den itibaren tam ablukaya aldığı Gazze Şeridi'ne yönelik bombardımanlarını sürdürüyor. 28 gündür savaş suçu sayılan hastaneleri bile vuran İsrail, sınır tanımıyor. Son olarak İsrail savaş uçakları, Şifa Hastanesi'nin ana girişinde Güney Gazze'ye doğru yola çıkmaya hazırlanan ambulanslara hava saldırısı düzenledi. Gazze Sağlık Bakanlığı, saldırıda 13 kişinin öldüğünü, 26 kişinin de yaralandığını duyurdu.

SALDIRI, KONVOY YOLA ÇIKACAĞI SIRADA GERÇEKLEŞTİ

İsrail'in Şifa Hastanesi giriş kısmına yönelik saldırısı, Mısır'da tedavi görmek üzere yaralıları taşıyan ambulans konvoyunun yola çıkacağı sırada gerçekleşti. Saldırı sonucu, yaralıları taşıyan ambulanslarda ciddi hasar oluştu.

YARALI TAŞIYAN AMBULANSLAR VURULDU

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, Gazze kentindeki Şifa Hastanesi'nde basın toplantısı düzenledi. İsrail'in sağlık çalışanlarını hedef aldığını belirten Kudra, "İsrail, Refah Sınır Kapısı'na ulaşmak üzere güneye doğru hareket eden ambulans konvoyunu hedef aldı. Saldırıda ölü ve yaralılar var." dedi.

İsrail ordusunun sahil yolundaki Reşid Caddesi'nde de iki ayrı noktada ambulansları hedef aldığını söyleyen Kudra, söz konusu ambulansların da Refah Sınır Kapısı'na doğru yaralı taşıdığını kaydetti.

SALDIRIDA 13 KİŞİ ÖLDÜ

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ndeki Şifa Hastanesi'ne düzenlediği saldırıda ilk belirlemelere göre 13 kişi öldü, 26 kişi yaralandı.

DAHA ÖNCE DUYURULMUŞTU

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, daha önce yaptığı açıklamada, çok sayıda yaralının Mısır'da tedavi olmak üzere güneydeki Refah Sınır Kapısı'na doğru ambulanslarla yola çıkacağını duyurmuştu. (Haber Merkezi)