Edinilen bilgiye göre, Kulp ilçesi Turgut Özal Mahallesi'nde yaklaşık 3 hafta önce sokak köpeklerin saldırısı sonucu 45 küçükbaş hayvanı ölen çiftçi Zekeriya Erdemci, köy muhtarı Ramazan Azbey’den destek istedi. Muhtar Azbey, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Selman Karakaya ile birlikte olay yerine gelerek tutanak tuttu. Konunun haber yapılmasının üzerine Kahramanmaraş’tan çiftçiye destek geldi. Şekeli Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Şekeli, muhtar ile ilçe tarım ve orman müdürlüğüne ulaşarak zararı telafi edebileceğini söyledi. Girişimler sonucu Şekeli tarafından Erdemci’nin zararı karşıladı.

Diyarbakır’da Kurban Bayramı mesaisi başladı! Kurbanlık fiyatları ne kadar? Diyarbakır’da Kurban Bayramı mesaisi başladı! Kurbanlık fiyatları ne kadar?

ÇİFTÇİDEN TEŞEKKÜR MESAJI
Destek karşısında büyük mutluluk duyduğunu söyleyen çiftçi Zekeriya Erdemci, "Yaklaşık 3 hafta önce köpekler ağılımıza saldırmıştı, 45 hayvanımız öldü. Bu durum karşısında biz de mahalle muhtarımızı, ilçe tarım ve orman müdürlüğü ekiplerini çağırdık. Ekipler gelip tutanak tutmuştu. Ayrıca mağduriyetimiz haber yapıldı. Bu haberlerin ardından hayırsever bir vatandaş yardım elini bize uzattı. Allah kendisinden razı olsun. Bize bu konuda destek olan herkese teşekkür ederim" dedi.

Kaynak: İHA