İstanbul’un Fatih ilçesi Cerrahpaşa Mahallesi'nde, Ramazan Hoca’nın (Pişkin), işlettiği çay ocağında 3 yerinden bıçaklanmış olarak bulundu. Hastaneye kaldırılan Pişkin, burada hayatını kaybetti. Ramazan Hoca’yı öldüren kişinin Erkan Baykut (24) olduğunu tespit etti.

İşte Ramazan Hoca’nın Katil Fotoğraf

Erkan Baykut

BİRÇOK SUÇU BULUNDU
Baykut, Beyoğlu'nda yaşadığı evde yakalanarak gözaltına alındı. 'Kasten yaralama', 'Tehdit', 'Mala zarar verme', 'Hırsızlık' suçlarından 9 kaydı olduğu öğrenilen Erkan Baykut'un evinde yapılan aramada, olayda kullandığı bıçak ve giysiler de bulundu.

Diyarbakır’a Elazığlı isim atandı Diyarbakır’a Elazığlı isim atandı

KENDİ HALİNDE BİRİYDİ
Ramazan Hoca cinayetinin şüphelisi Erkan Baykut'un komşusu Necdet Altuntuğ, “Kapı komşumuz. Kendi halinde biriydi, kendi aleminde bir insandı ama bu sabah da biz olayın şokuyla uyandık. Olayın nasıl olduğunu biz de anlamadık yani. Birden polisleri gördük karşımıza. Geldiler, aldılar, götürdüler. Polis burada kendisini arıyordu. Kamera kayıtlarından bakmışlar, o şekilde bulmuşlar. Burada yaşıyordu. Annesi üst katta yaşıyordu. Çok nadir olarak babasının yanında inşaatlara çalışmaya gidiyordu. Kendi aleminde bir çocuktu. Ramazan Hoca'yla ne ilişkisi var bilmiyorum. Biz de ilk defa duyduk Ramazan Hoca'yı. Husumeti var mıydı, düşmanlığı var mıydı bilemem. Dindar biriydi ama biraz da keyifçi bir arkadaştı. Bizim mahallenin camisine giderdi. Görmüşlüğümüz var cami içinde diye konuştu. (DHA)

Editör: Mücadele Gazetesi