TFF 3.Ligde sezon sonu düşen ve önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Lig (BAL)’da mücadele edecek olan 12 takımdan ortak basın açıklaması geldi. Kulüpler, TFF’den kulüp sayısının artırılmasını talep etti. Yapılan basın açıklaması şu şekilde:

“3. Lig Takım Sayısının Artırılması Hakkında

Beşiktaş Türkiye Kupası'nın sahibi oldu Beşiktaş Türkiye Kupası'nın sahibi oldu

Geçtiğimiz sezon 3. Lig'de mücadele eden ve küme düşen 12 takım adına bir araya gelerek önemli bir konuyu dile getirmek istiyoruz. Bildiğiniz gibi, 3. Lig'de mücadele etmek zorlu bir süreçtir ve her takımın hedefi ligde kalmak ve başarılı olmaktır. Ancak, bu sezon 15’er takımlı 4 grupta oynanan ve sezon sonunda her gruptan 3’er takımın toplamda ise 12 takımın küme düşmesiyle birlikte, ligdeki rekabetin artırılması ve takımlar arasındaki dengeyi sağlamak için önümüzdeki sezon 3. Lig'deki takım sayısının artırılmasının gerekliliği üzerine durmak istiyoruz.

Bu sezon Bal liginde guruplarını 2’nci bitiren takımlarımızın da böyle bir hazırlık içerisinde olduğunu ve TFF 3.ncü lige kabul edilmeleri yönünde bir çalışma yaptıklarını yakından takip ediyoruz.

Bu doğrultuda, federasyon yetkilileriyle görüşmeler yaparak 3. Lig'deki takım sayısının artırılmasını talep ediyoruz. Daha fazla takımın ligde yer alması, gurupların 15’er takım ile değil de 18’er takımla oynanması hem rekabetin artmasına hem de genç futbolcuların daha fazla fırsat bulmasına olanak sağlayacaktır. Spor camiası olarak, bu konuda alınacak olumlu adımların Türk futboluna katkı sağlayacağına inanıyoruz. Takımlarımızın geleceği için bu önemli değişikliğin yapılmasını umuyoruz. Kamuoyunun ve futbolseverlerin desteğini arkamızda hissederek, önümüzdeki sezonun daha rekabetçi ve heyecan dolu geçmesini diliyoruz.”

Kaynak: Haber Merkezi