UEFA Uluslar Ligi'nde 2024-25 sezonunda A Milli Takım'ın rakipleri belli oldu. Türkiye, Uluslar B Ligi'nde 4. grupta Galler, İzlanda ve Karadağ ile eşleşti.

TÜRKİYE, B LİGİ 4. GRUP'TA YER ALDI
UEFA Uluslar Ligi'nde 2024-2025 sezonu kura çekimi Fransa'nın başkenti Paris'te yapıldı. Türkiye, UEFA'ya üye 54 federasyon takımının 4 klasmanda mücadele edeceği turnuvada B Ligi 4. Grup'ta yer alacak. Kura çekiminde A Milli Takım'ın B Ligi'ndeki rakipleri belli oldu.

2024/25 UEFA Uluslar B Ligi'nde Türkiye'nin rakipleri şu şekilde:
GRUP B4: Galler, İzlanda, Karadağ, Türkiye
B Ligi'ndeki diğer eşleşmeler şöyle:
GRUP B1: Çekya, Ukrayna, Arnavutluk, Gürcistan
GRUP B2: İngiltere, Finlandiya, İrlanda Cumhuriyeti, Yunanistan
GRUP B3: Avusturya, Norveç, Slovenya, Kazakistan
GRUP B4: Galler, İzlanda, Karadağ, Türkiye

Diyarbakır’da ATM'ye gidecekler dikkat Diyarbakır’da ATM'ye gidecekler dikkat

TURNUVA FORMATI VE MAÇ TAKVİMİ
A Ligi'nde gruplarını ilk iki sırada tamamlayan 8 takım, iki ayaklı çeyrek finallerde mücadele edecek. Bu eşleşmelerin galipleri Haziran 2025'teki final turnuvasına katılacak. B ve C Liglerindeki dört grup birincisinin yanı sıra D Ligi'ndeki iki grup birincisi, A, B ve C Liglerine yükselecek.
 
A ve B Liglerinde dördüncü sırayı alan takımlar, otomatik olarak B ve C Liglerine düşecek. C Ligi'nde dördüncü sırayı alan en kötü iki takım da D Ligi'ne gidecek. A Ligi'nin üçüncü sıradaki takımları ve B Ligi'nin ikincileri, B Ligi'nin üçüncü sıradaki takımları ve C Ligi'nin ikincileri, iki ayaklı play-off maçı oynayacak. C Ligi'nin dördüncü sıradaki en iyi iki takımı ile D Ligi'nin iki ikincisi arasında da play-off mücadelesi yapılacak.

Turnuvanın maç takvimi ise şu şekilde:
1 ve 2. maçlar: 5-10 Eylül 2024
3 ve 4. maçlar: 10-15 Ekim 2024
5 ve 6. maçlar: 14-19 Kasım 2024
Yarı finaller: 4-5 Haziran 2025
Final ve üçüncülük maçı: 8 Haziran 2025

(Haber Merkezi)

Editör: Mücadele Gazetesi