Dönemin Diyarbakırspor Başkanı Çelebi Eser, Fenerbahçe kulübüne mektup yazarak Diyarbakır'a davet eder. O dönem Diyarbakırspor 3.Lig'de yeni bir yapılanma içerisindedir. Fenerbahçe kulübü daveti kabul eder ve tarihi buluşma gerçekleşir.

Diyarbakırspor yöneticilerinin davranışları hakemleri üzmüş! Diyarbakırspor yöneticilerinin davranışları hakemleri üzmüş!

Türk futbolunun 3 büyük kulübünden biri ilk kez Diyarbakır'a gelmiştir. Şehirde tek gündem bu tarihi buluşmadır. Tarihi Diyarbakır Atatürk Stadyumu iğne atsan yere düşmeyecek kadar dolmuştur. 1-1 biten maçın ardında Fenerbahçe kafilesi Diyarbakır'dan güzel anılarla ayrılır. 

Dönemin Fenerbahçe kulübü genel sekreteri Semih Bayülken, Diyarbakırspor Başkanı Çelebi Eser'e hem kendi el yazısıyla mektup yazar, hem de telgraf göndererek teşekkür eder. Mektupta kullanılan ince üslup o dönem sporda yaşanan nezaketi gösteriyor.

Bir de o dönemin Çelebi Eser başkanlığındaki Diyarbakırspor yönetim kurulunun son derece şık giyimine ve modern duruşu var ki Diyarbakır beyefendilerini yansıtıyor. 

Kaynak: Saffet Azbay