AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Raşit Ocak’ın açıklamaları şöyle: “Özellikle yerel yönetimlerde dikkat ettiğimiz husus; belediyecilik alanında liyakati olan arkadaşların seçilmesini halk bekliyor. İnşallah genel merkezimizin de hem sahada yapmış olduğu çalışmalardan hem de kanaat önderlerinden bu liyakata sahip olan arkadaşların seçilmesini bekliyoruz. Aday başvuru süresi aslında uzatılmadı. Sadece meclis üyeliği başvuru süresi uzatıldı. En son bu tarih 5 Ocak’tı, 31 Ocak’a uzatıldı. Belediye başkanlıklarında başvuru süreci uzatılmadı. Şu an değerlendirme aşamasında Diyarbakır Büyükşehir Belediye başkan adayımız Allah izin verirse 15 Ocak’ta açıklanacak. İlçe belediye başkan adaylarımız da 15 Ocak ve 30 Ocak tarihleri arasında genel merkez tarafından açıklanacak” dedi.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Raşit Ocak

“DİYARBAKIR’IN TÜRKİYE’DE HAK ETTİĞİ YERE GELMESİ İÇİN…”

Bakanlık soruşturma açtı! Bağlar Belediyesi’nde neler oluyor? Bakanlık soruşturma açtı! Bağlar Belediyesi’nde neler oluyor?

Diyarbakır’ın Türkiye’de hak ettiği yere gelmesi için ciddi projelere imza atacaklarını ifade eden Ocak, “Diyarbakır ülkemizin en önemli şehirlerinden bir tanesidir. Bu süreçte son 5 yılda ciddi hizmetler yapıldı. Ama hala Diyarbakır’ın bölgemizin en iyi şehri olması için, Türkiye’de hak ettiği yere gelmesi için ciddi projelerimiz var. Adaylarımız açıklandığı zaman inşallah bunları da halkımızla paylaşacağız. Yeni yönetimimiz hayırlı olsun. Yönetimimizi ve görevlendirmelerimizi yaptık. Bizi iki tane temel hedefimiz var. Birinci hedefimiz mümkün olduğu kadar vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışacağız. Vatandaşlarımızın derdiyle dertlenmek istiyoruz. Onların taleplerini dinlemek için elimizden geleni yapmaya çalışacağız” diye konuştu. (İHA)

Editör: Mücadele Gazetesi