Dicle Üniversitesi’nde 90’a yakın engelli eğitim görüyor Dicle Üniversitesi’nde 90’a yakın engelli eğitim görüyor

AK Parti Genel Merkezi mart ayında yapılacak yerel seçim takvimini belirledi. Seçim işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı Ali İhsan Yavuz genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısıyla seçim sürecinin startını verdi. Büyükşehir belediye başkanlığı ve ilçe belediye başkanlığı 9-17 Kasım tarihleri arası, belediye meclis üyeleri için de bu süre 3 Aralık tarihine kadar devam edecek.

Parti genel merkezinin aldığı kararla bu yıl yapılacak başvurulardan alınacak başvuru ücretleri insanı yardım olarak Gazze’ye gönderilecek.

Ön başvuru işlemlerini internet üzerinden yapacak olan aday adayları daha sonra başvuru formunu belirlenen başvuru ücretini yatırdığına dair dekontu ve beraberinde istenilen diğer belgeleri bulundukları il ve ilçe başkanlıklarına götürerek ıslak imzalı bir şekilde teslim ederek başvurularını tamamlamış olacaklar.

Açıklama sonrası konuşan AK Parti Diyarbakır İl Başkanvekili Raşit Ocak, “Sürecin partimize, ülkemize ve Diyarbakır'ımıza hayırlı olmasını diliyorum. Partiye gönül veren, şehrine, ilçesine ve beldesine hizmet etmek isteyen tüm dava arkadaşlarımızın bu süreçte aktif görev almasını bekliyorum” dedi. 

Haber: Ejder Ediz IŞIK