Diyarbakır polisi çocuklar için yapay zeka ile beste yaptı Diyarbakır polisi çocuklar için yapay zeka ile beste yaptı

2018 yılında "Şanlıurfa GAP İdaresi Başkanlığı" tarafından finanse edilen ve Eğil İlçe ve Tarım Orman Müdürlüğünün koordinatörlüğünde yürütülen "Mevcut Bağların Telli Terbiye Sistemine Geçirilmesi ve Gençleştirilmesi" projesi ile 2022 yılında 5000 Amerikan Asma Anacına şire üzümü aşılı fidan dağıtımı yapılarak Eğil Belediyesi tarafından 2000 adet Amerikan Asma Anacına şire üzümü aşılı fidan dağıtımı gerçekleştirildi.

Diyarbakır İl Valisi Ali İhsan Su'nun katılımlarıyla Eğil’e bağlı Dere Mahallesi Beyaz Toprak Mevkiinde gerçekleşen üzüm fidanı dağıtım törenine Eğil İlçe Kaymakamı Volkan Hülür, İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Mustafa Korkutan, Eğil İlçe Tarım ve Orman Müdürü Necip Suat Demirbaş, Muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, teknik personel ile üreticiler katılım sağladı.

EĞİL’DE 9 BİN 500 FİDAN DAĞITIMI DAHA OLACAK
Ayrıca Eğil İlçe ve Tarım Orman Müdürlüğünün koordinatörlüğünde Eğil Belediyesi tarafından 2024 yılında 9 bin 500 fidan dağıtımı yapılacak. Eğil’DE 11 bin 700 dekar alanda üzüm yetiştiriciliği 1040 üretici tarafından yapılmakla beraber 1 dekardan 350-400 kg üzüm elde ediliyor.

Kaynak: Haber Merkezi