Galatasaray'ın eski futbolcuları Diyarbakır'a geldi Galatasaray'ın eski futbolcuları Diyarbakır'a geldi

Bağlar Belediyesi tarafından ilçeye ismini veren bağ kültürünün yeniden canlandırılması amacıyla Bağcılar Mahallesi’nde yeni bir konseptle hayata geçirilen Bağ Evi Park Ve Sosyal Donatı Merkezi aynı zamanda 4-6 yaş grubundaki çocukların eğitim ve eğlence merkezine dönüştü. Kadın Ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesindeki faaliyetlerde 9 uzman eğitimci tarafından 250 çocuğa düzenli olarak eğitim veriliyor. Uygulamadan çocuklar da veliler de memnun kaldığını belirtiyor.

ÇOCUKLAR İÇİN GÜVENLİ BİR EĞİTİM MERKEZİ OLDU
Bağlar Belediyesi,şehirle özdeşleşen, ilçeye adını veren ve kitaplara konu olan tarihi bağ kültürünü canlandırmak amacıyla 35 bin metre karelik alanda inşa ettiği çok amaçlı Bağ Evi Park Ve Sosyal Donatı Merkezi’ni her yaştan çocuğun farklı eğitimler aldığı eğitim ve kültür merkezine dönüştürdü. Merkezin çevresinde üzüm bağları var, merkezin içinde ise yaşamın bir çok alanını ilgilendiren eğitimler veriliyor.

Öne çıkan faaliyetler arasında çocuklara yönelik eğitim ,kültür ve eğlence çalışmaları yer alıyor. Alanlarında uzman 9 eğitimci tarafından farklı yaş grubundaki 250 çocuk,okul öncesi eğitim alarak aynı zamanda eğlenceli vakit geçiriyor.

Yapılan hizmetten son derece memnun olduklarını belirten veliler, çocukların huzurlu bir ortamda eğitim alarak sosyalleştiklerini ifade ederek Bağlar Belediyesi’ne teşekkür etti.

BEYOĞLU:”ÇOK AMAÇLI PROJE İLÇEYE ÇOK ŞEY KAZANDIRDI”
Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, en güzel yatırımın insana yapılan yatırım olduğuna dikkat çekerek bu amaçla her yaştan insanın yararlandığı eğitime ve kültüre yönelik bir çok faaliyet ve projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Bunlardan birinin Bağ Evi olduğunu belirten Beyoğlu,”İlçemiz tarihi üzüm bağları ve bağ kültürü ile biliniyor. Yıllar içerisinde unutulan bu kültürü yeniden canlandırmak üzere burada yeni bir konseptle tekrar canlandırdık. Parkın çevresinde üzüm bağları, parkın içerisinde dinlenme alanları ve binanın içinde de eğitim merkezi var. Her yaştan insanımıza yönelik eğitim, kültür ve sosyal içerikli çalışmalar yapılıyor. Uzman hocalarımız görev yapıyor. Çocuklara çok büyük önem veriyoruz. 250 çocuğumuz okul öncesi başta olmak üzere tepeden tırnağa kadar her konuda eğitim alıyor. Çocuklarımız geleceğe güvenli ve huzurlu bir şekilde hazırlanıyor. Çocuklar,aileler mutlu. Durum böyle olunca biz de mutlu oluyoruz.” ifadeleriyle yapılan hizmeti değerlendirdi. (Haber Merkezi)

Editör: Mücadele Gazetesi