Adayların büyük çoğunluğunun da açıklanmasıyla birlikte, seçimlerde özellikle de İstanbul'da kilit pozisyonda olan DEM Parti'nin İBB Başkanı adayı olarak Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ı aday göstereceği öne sürülüyordu. Ancak DEM Parti'nin Başak Demirtaş'ı aday göstereceği iddiaları, Parti Merkezi tarafından yalanlandı.

Diyarbakır'da zeytin almak lüks oldu! Yüzde 130 zam Diyarbakır'da zeytin almak lüks oldu! Yüzde 130 zam

DİYARBAKIR’DA ADAY, BAŞVURANLAR ARASINDAN SEÇİLECEK”
HalkTV'nin haberine göre, parti yetkilileri Demirtaş'ın aday olmayacağını net bir dille açıkladı. Demirtaş'ın Diyarbakır için isminin geçtiği ancak kendisinin belediye başkanlığı için bir başvurusunun olmadığı vurgulandı. Diyarbakır'daki adayın ise önseçim ile adaylık başvurusu yapanlar arasından seçileceği belirtildi.

Büyükşehirlerde aday belirleme süreci için Kent Konseyleri'nin kurulduğunu aktaran parti yetkilisi, "Kazan-kazan mantığında olduğumuzu açıklamıştık. Kendimiz kazanmadan kimseye kazandırmayacağız. Elbette muhalefet ile temaslarımız var. Ancak henüz netleşen bir durum yok. İktidar ile görüştüğümüz iddiaları ise tamamen yalan. Onlardan da bize bir görüşme talebi gelmedi" ifadelerini kullandı. Parti yetkilisi sadece İstanbul değil, Mersin, Ankara gibi önemli şehirler içinde muhalefetle temaslarının sürdüğünü belirtti.

Editör: Mücadele Gazetesi