Sosyal medya platformu X’te bugün bir kullanıcının “CHP Diyarbakır kurultay delegeleri İl Başkanı Abdulah Atik’in kararı üzerine değişimi desteklemeye karar verdi. Özgür Özel’e imza toplanıyor.” paylaşımı hakkında Abdullah Atik açıklama yaptı. Atik yaptığı açıklamada böyle bir durumun söz konusu olmadığını paylaşımın tamamen asılsız olduğunu söyledi.

ATİK: PAYLAŞIM TAMAMEN YALANDIR

Yapılan paylaşımın il örgütlerine ve delegelerine yönelik bir komplo olduğunu söyleyen Atik, ”Paylaşım tamamen yalandır. Yaklaşan genel başkanlık seçimleri öncesi birilerinin kendi çıkarları doğrultusunda bize ve partimize yönelik itibarsızlaştırma operasyonudur. Bölgeden çok sayıda delegemiz var ve herkesin fikri birbirinden farklı benim buna müdahale etmem söz konusu değil. Demokrasiyi her zaman savunduk savunmaya da devam edeceğiz. Benim kurultay delegeleriyle bir araya geldiğim veya onları yönlendirdiğim şeklindeki paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Bu tarz yalan haberler delegelerimizi de zan altında bırakmaktadır.

SUÇ DUYURUSU

Bugün İl Hukuk komisyonumuz ile birlikte yapılan asılsız paylaşım için Diyarbakır Cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağımızı belirtmek isterim.” dedi.

Haber: Ejder Ediz IŞIK

Editör: Mücadele Gazetesi