Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi aday adayı seçimleri dün yapıldı. Dün yapılan oylamada kadınlardan Serra Bucak yüzde 50+1’i geçerek Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan adayı oldu.  Önseçim Komsiyonu Bucak’ın adaylığını kesinleştirdi. 

İKİ ADAY YARIŞACAK
Erkeklerde ise yüzde 50+1’i geçen aday olmadı. Yarın (23 Ocak) Eş Başkan adaylığı için, aday adayları Doğan Hatun ve Garip Kandemir için 17 ilçede oylama yapılacak.

Diyarbakır Valiliği tüm halkı davet etti! Diyarbakır Valiliği tüm halkı davet etti!

SERRA BUCAK KİMDİR?
Aslen Siverekli olan Ayşe Serra Bucak, 1976 Diyarbakır dünyaya geldi. 1995 yılında İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesinden, 2006 yılında Almanya’da Köln Üniversitesi- Alman Dili ve Edebiyatı ile Pedagoji bölümlerinden mezun oldu. 2014-2016 yıllarında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkan danışmanlığı ve meclis üyeliği yaptı.

DEM PARTİ’DEN AÇIKLAMA
DEM Parti Diyarbakır İl Örgütü'nün sanal medya hesabından yapılan paylaşımda ise şunlara yer verildi: "Halkımızın büyük bir özveri ile katıldığı ön seçimler sonucunda, delegelerin yüzde 54 oyunu alan aday adaylarımızdan Serra Bucak Amed Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayımız olarak belirlenmiştir. Halkımıza, partimize ve Amed'e hayırlı olsun." (Haber Merkezi)

Editör: Mücadele Gazetesi