Dünyadaki tek bayramı nasıl kutluyoruz? Sezgin Tanrıkulu açıkladı Dünyadaki tek bayramı nasıl kutluyoruz? Sezgin Tanrıkulu açıkladı

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Diyarbakır İl Seçim Koordinasyonu, Diyarbakır’da yapılacak olan ön seçimlere ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, DEM Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkan aday adaylarının tümü katıldı.

SEÇİMLER İPTAL EDİLDİ, YENİLENECEK
Açıklamayı okuyan DEM Parti Diyarbakır İl Seçim Koordinasyonu Eşsözcüsü Abbas Şahin, “Diyarbakır’da kusursuz bir zafere ulaşmak için uzun zaman önce başlattığımız çalışmalarımız kapsamında geçtiğimiz hafta ön seçimleri gerçekleştirdik. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi için yapılan ön seçimlerle ilgili bir kısmı kamuoyuna da yansıyan teknik aksaklıklara yapılan itirazlar Diyarbakır İl Seçim Koordinasyonunca değerlendirilmiştir. Bu değerlendirme kapsamında Diyarbakır halkının iradesinin ön seçimlere tam ve güçlü şekilde yansıması, herhangi bir kuşkuya yer vermemek için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önseçimleri tüm ilçelerde iptal edilmiştir. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ön seçimler eksiklikler giderilerek en güçlü katılımı sağlamak için tüm ilçelerde  21 ocak Pazar günü ilk tur önseçim olarak yeniden yapılacaktır. Bu kapsamda iptal edilen Yenişehir ilçesi için ilk tur önseçimi 20 Ocak Cumartesi günü, önseçimi yapılan ilçe eşbaşkanlıkların seçimlerinin ikinci turları ise 21 Ocak Pazar günü yapılacaktır.” (Haber Merkezi)

Editör: Mücadele Gazetesi