YÖK’ten Dicle’ye turuncu bayrak YÖK’ten Dicle’ye turuncu bayrak

Dicle Üniversitesi’nde 7 yeni bölüme 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucunda öğrenci alınması için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ndan onay çıktı.

2024 YKS ile Öğrenci Alınmasına İzin verilen yeni bölüm/programlar:

Mühendislik Fakültesinde Bilgisayar Mühendisliği, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Sosyal Hizmet, İletişim Fakültesinde Radyo Televizyon ve Sinema, Sezai Karakoç Edebiyat Fakültesinde Kürt Dili ve Edebiyatı, Diyarbakır Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda Radyo ve Televizyon Teknoloji, Tekstil Teknolojisi, Bismil Meslek Yüksekokulunda Tarım Makineleri bölümleri bu dönem ile öğrenci alımlarına başlayacak.

ÇALIŞMALAR HIZLANDIRILDI
Rektör Mehmet Karakoç, senato odasında yeni bölümlerin yöneticileriyle bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu. Toplantıda, yeni açılan bölümlerle ilgili ders müfredatı ve ders bilgi paketlerinin hazırlanması, laboratuvar süreçlerinin hızlandırılması, öğretim elemanı görevlendirme süreçleri, bölüm-sektör işbirlikleri, uygulamalı eğitimler vb. süreçler değerlendirildi ve süratle işletilmesi kararlaştırıldı.

KARAKOÇ: DİYARBAKIR’A HAYIRLI OLSUN
Rektör Karakoç, “YÖK Başkanımız Prof. Dr. Erol Özvar’a, yeni bölümlerin açılması süresinde desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yeni programlarımızın üniversitemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: Bülten