Van’da yaşayan Saadet Dağ, yumurta rezervi kötü olduğu için çocuk sahibi olamayınca, Diyarbakır’a gelerek Dicle Üniversitesi Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’ne başvurdu. Tedaviye alınan Dağ’a uygulanan tek embriyo transferi ilk denemede başarılı oldu. 

“YAKLAŞIK 50 TÜP BEBEK HASTAMIZ BULUNMAKTA”
Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekim Yardımcısı ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Nurullah Peker, Dağ’a müjdeli haberi verdiklerini belirterek, “Burada, kamuda devletimizin vermiş olduğu imkânlarla rektörlüğümüzün ve başhekimliğimizin bizi desteklemeleriyle hastalarımıza hizmet vermekteyiz. Ayda yaklaşık 50 tüp bebek hastamız bulunmaktadır. Hastamızda daha öncesinde Ankara ve İstanbul’da iki başarısız tüp bebek denemesi mevcuttu. Hastamıza yaptığımız ilk tüp bebek denemesinde tek embriyo transferiyle güzel haberi verdik. Bugün de gebelik kesesini gördük. Hem onlar için hem de bizler için gerçekten yorucu ve zor bir süreçti. Ama sürecin sonu çok şükür güzel oldu. Bundan dolayı mutluyuz” ifadelerini kullandı.

YÖK’ten Dicle’ye turuncu bayrak YÖK’ten Dicle’ye turuncu bayrak

DİYARBAKIR’DAN GÜNEYDOĞU’YA HİZMET VEREN TEK MERKEZ
Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Tüp Bebek Merkezi Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Sıddık Evsen ise “Merkezimiz yaklaşık 4 yıldır Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde kamu hizmeti veren tek merkezdir. Burada bizim önceliğimiz tüp bebek merkezinde daha az bir ücret ile daha yüksek bir başarı elde etmektir. Saadet Hanım ve eşi de bize geldiğinde tüp bebek kararı aldığımızda başarıya inandığımız için buna başlamıştık. Güzel bir sonuçla devam ettiriyoruz. İnşallah doğumunu da görürüz. Sonraki süreçte de diğer hastalarımıza da inşallah devletimizin imkânlarıyla hizmet vermeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Bülten