Dicle Üniversitesi’nden engelli öğrencilere destek! Sorular seslendirildi Dicle Üniversitesi’nden engelli öğrencilere destek! Sorular seslendirildi

İlahiyat Öğretim programı Akreditasyon sürecini tamamlayarak Uluslararası Akreditasyon Belgesi alması önemli bir başarı olup, İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin tercih etmesine olumlu yönde etki edeceği belirtildi. Ayrıca fakültenin ulusal ve uluslararası tanınırlığına artırarak, başarılara kapı açacak.

DAHA ÖNCE KURUMSAL AKREDİTASYON VERİLMİŞTİ
Öte yandan, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından yükseköğretim kurumlarındaki niteliğin artırılması ve kalite güvencesine katkı sağlanması amacıyla uygulanan “Kurumsal Akreditasyon Programı” kapsamında Dicle Üniversitesi, iki yıl süreyle Kurumsal Akreditasyon almaya hak kazanmıştı.

AKREDİTASYON NEDİR?
Akreditasyon: Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından belirli bir alanda önceden belirlenmiş akademik ve alana özgü standartların bir yükseköğretim programı ve yükseköğretim kurumu tarafından karşılanıp karşılanmadığını ölçen değerlendirme ve dış kalite güvence sürecidir.

Muhabir: Ejder Ediz IŞIK