Mardin’in Midyat ve Nusaybin ilçeleri arasında yer alan Bağok Dağı eteklerindeki Beyazsu mesire alanı, bayram tatilinde 40 dereceyi aşan sıcaklıktan bunalanların ilgi odağı haline geldi. Tatilini memleketlerinde geçirmek isteyen gurbetçilerin yanı sıra Kuzey Irak, Gaziantep, Diyarbakır, Batman, Hatay, Siirt ve Şırnak gibi kentlerden gidenler, kent merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Beyazsu mesire alanına gelerek lokanta tarzı yaklaşık 300 işletmenin bulunduğu bölgede, akarsuyun içinde ve kenarında kurulan tahtlarda ayaklarını suyun içine bırakarak serinliyor.

DİSKİ’den Cumartesi uyarısı! Diyarbakır’daki su kesintisi saatlerce sürecek DİSKİ’den Cumartesi uyarısı! Diyarbakır’daki su kesintisi saatlerce sürecek

Artan iş yoğunluğu nedeniyle memnun olduklarını söyleyen işletmeci Şeyhmus Akyüz, “Bayram dolayısıyla çok aşırı kalabalık oldu. İnsanların gelmesiyle biz çok mutlu oluyoruz. Her taraftan insan geliyor. Yani Türkiye’den, dünyanın çoğu ülkesinden geliyorlar. Buraya gelip, akşama kadar konaklıyorlar burada. Burada günlerini geçiriyorlar. Burası serin, doğal bir ortam. Stres atmaları için çok güzel ve çok otantik bir yer” dedi.

Ankara’dan gelen Kübra Acar, “Ailemi ziyaret etmeye geldim. Serin bir yer tercih etmek istedik, burayı tercih ettik. Her sene de geliyoruz. Gayet güzel bir yer burası. Hani ortam güzel, hava serin. Öyle bizi burası kurtarıyor sıcaklardan” diye konuştu.

Antalya’dan gelen Selma Küney de, “Eşimle birlikte ailemi ziyaret etmeye geldik ama dolayısıyla memleketim olduğu için tekrardan gezmek istedim. Beyazsu’ya her zaman geliyoruz. Serin burası. O kadar, güzel bir yer” ifadelerini kullandı.

Adana’dan ailesiyle birlikte gezmeye gelen Ahmet Karakoç ise, “Mardin’e ailemizle gezmeye geldik. Adana çok sıcaktı. Bu bayramı burada geçirelim dedik. Mardin’e uğradık, tarihi yerleri gezdik. Sonrasında Midyat‘a uğradık, güzel vakit geçirdik ailemizle, sonra Beyazsu’ya geldik. Beyazsu’ya da ilk defa geliyoruz. Keşke daha önce gelseydik. İnşallah bundan sonra daima gelmeye çalışacağız. Çok güzel bir yer, ortam çok güzel. Suyu buz gibi muhteşem” şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA